Aktualności

Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe

W piątek 8 lutego 2019 roku naszej sali bankietowej gościliśmy Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe - przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z całego regionu. Okazuje się, że głowy tych kreatywnych Pań są dosłownie przepełnione fantastycznymi pomysłami na aktywizację płci pięknej na terenach wiejskich.

 Projekt "Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe" jest pod czujnym okiem minister Andżeliki Możdżanowskiej - pełnomocnika rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw, wiceminister inwestycji i rozwoju. 

- Po pierwsze możliwość uzyskania na start nawet 5 tys. złotych na najważniejsze potrzeby (jak np. stroje ludowe, organizacja tradycyjnych spotkań wigilijnych i wiele innych). Po drugie dostęp do wielu możliwości finansowania oraz po trzecie likwidację prawie wszystkich formalności - mówi przedstawicielka rządu. 

W budżecie państwa na ten cel przeznaczono aż 90 milionów złotych. Projekt powstał nie tylko z potrzeby chwili. KGW pilnie potrzebują osobowości prawnej. Obecnie nie mają możliwości, by aplikować po dotacje, środki finansowe na bieżącą działalność i rozwój. Częstokroć nawet samorządy nie mogą udzielić/rozliczyć wsparcia finansowego udzielanego KGW. W mediach zaś były opisywane absurdalne kontrole skarbowe prowadzone podczas festynów organizowanych przez KGW.

Dziś wieś to nie jest żaden obciach - wieś dziś to sól polskiej ziemi! Dziękujemy za wizytę i gratulujemy świetnych pomysłów na działalność tych małych (wielkich!) społeczności. Tworzymy właśnie kompleksową ofertę dla KGW - możemy zdradzić, że Panie będą mogły się nauczyć od mistrzów kuchni kilku pożytecznych sztuczek. Mamy nadzieję, że ta nauka zadziała w dwie strony. 

źródło: https://www.kobietygospodarnewyjatkowe.pl

Zapisz się do newslettera a nie minie Cię żadne ważne wydarzenie

Zobacz nasze opinie na TripAdvisor

Copyright © 2019 Górecznik All Rights Reserved. Designed By © Wedesign TELVICOM

Search